Hem tokluk hissi yaratıyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor!

Ana Sayfa » Sağlık » Hem tokluk hissi yaratıyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor!
Hem tokluk hissi yaratıyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor!

Et ile beraber tüketilebilecek en sağlıklı içeceklerin başında doğal maden suyu geliyor. İçerdiği zengin mineralleri sayesinde sindirimi kolaylaştırıyor, tokluk hissi yaratarak fazla yemek yeme isteğinin önüne geçiyor.

Özellikle terleme ile kaybedilen minerallerin zamanında yerine konması hayati derecede önemli bir konu. Kaybedilen bu minerallerin en sağlıklı ve kısa sürede tamamlanması için doğal maden suyu mucizevi bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Litresinde en az bin miligram mineral ihtiva eden doğal maden suları, içme suyundan ve diğer içeceklerden bu özelliği ile ayrılıyor.

Bikarbonat sindirim sisteminin rahatlatılmasında, magnezyum kalp ve damar sağlığının desteklenmesinde, kalsiyum ise kemik sağlığının güçlendirilmesinde, potasyum” ise kas kramplarının önlenmesinde ve kalbin yeterince genişleyerek akciğerlerden gelen temiz kanın vücuda pompalanmasında önemli rol oynuyor.

Türk halkı olarak bayram kültürümüzde yemek ve ikramın önemli bir yeri var. Özellikle kurban bayramında gerek et tüketimi olsun gerekse de etin yanında tatlı, dolma gibi ikramlar olsun sindirim sistemimizi zorlayıcı besinleri yoğunlukla tüketiyoruz.

İçerdiği mineraller sayesinde sindirim sistemini desteklediği,uzmanlar tarafından da belirtilen doğal maden suyu özellikle bayramlarda güvenle tüketilebilir.

Yazar: Hidayet Akın

Hem tokluk hissi yaratıyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

hidayetakin.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Reklam iletişim: hidayetakin651@gmail.com © 2021 künye

Hidayet Akın - Tüm Hakları Saklıdır