İşte hızla zayıflatan mucize besin! Kilo vermek isteyenlerin mucizesi.

Ana Sayfa » POPÜLER İÇERİKLER » İşte hızla zayıflatan mucize besin! Kilo vermek isteyenlerin mucizesi.
İşte hızla zayıflatan mucize besin! Kilo vermek isteyenlerin mucizesi.

Diyet yapmanın en zor kısmı gün içinde ortaya çıkan tatlı krizleridir. Uzmanların açıklamalarına göre, diyet yaparken doğru besinler tüketildiğinde uzun süre tokluk sağlanıyor ve tatlı krizleri engelleniyor. Kısa sürede hızla kilo vermek isteyenler için zayıflatıcı etkisi yüksek besinleri derledik. İşte tatlı krizlerini önleyen ve hızla zayıflatan süper besinler…

Uzmanlar bol bol lifli gıda tüketmemiz gerektiğini vurguluyorlar. Lifli yiyecekler tüketerek hızla zayıflayacağınız gibi aynı zamanda birçok hastalıktan da korunmuş olursunuz.

Lifli gıdaların diğer önemli bir yararı da, kolesterolü düşürücü etkisini safra asitlerini bağlayarak diyetteki toplam yağ ve kolesterol alımını düşürerek, daha uzun süre tokluk hissi yaratır. Bu fonksiyonu da, bir ölçüde besin alımının azalmasını sağlar.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki lifli gıdalar tüketmek kolesterolü düşürdüğü için kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini %9 oranında düşürüyor.

Her gün 7 gram lif tüketmek felç geçirme riskini %7 azaltıyor. Ayrıca karmaşık diyet programları yerine günlük besinleriniz arasında ihtiyacınız kadar lifli besin eklemenin daha fazla kilo verdirdiği de araştırmacılar tarafından kanıtlanmış bir gerçek.

İşte hızla zayıflatan mucize besin! Kilo vermek isteyenlerin mucizesi. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

hidayetakin.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Reklam iletişim: hidayetakin651@gmail.com © 2021 künye

Hidayet Akın - Tüm Hakları Saklıdır