Uyku tüyolarını paylaşan doktor sosyal medyada gündem oldu.?

Ana Sayfa » Sağlık » Uyku tüyolarını paylaşan doktor sosyal medyada gündem oldu.?
Uyku tüyolarını paylaşan doktor sosyal medyada gündem oldu.?

Bir doktor, aralarında ‘hızlı uykuya dalmayı’ da içeren bir dizi basit “vücut tüyosu” paylaştıktan sonra sosyal medya platformu TikTok’ta viral oldu.

Birinde, geceleri uykuya dalmakta zorlanan biri gibi davranıyor. Ameliyat kıyafeti giyen Dr. Youn, izleyicilerine uyumadan önce bir kaşık fıstık ezmesi yemeyi denemelerini öneriyor.

Doktor, “Bu, uykuya dalmanızı sağlayacak triptofan içerir” diye ekliyor…

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; triptofan bir amino asit ve önceki çalışmalar vücutta hem serotonin hem de melatonini artırabildiğini, bunun da vücudun uyku-uyanıklık döngüsünü düzenlemeye yardımcı olduğunu saptamıştı..

Dr. Youn bir alternatif sunmasa da, aralarında süt, konserve ton balığı ve yulafın da olduğu bazı besinler triptofan açısından zengin. Dr. Youn videoda stres seviyelerinin nasıl azaltılacağına dair de bazı ipuçları paylaştı.

Doktor şu tavsiyede bulundu:

Gözlerinizi kapatmayı deneyin, sonra dörde kadar sayarak nefes alın, ardından sekize kadar sayarak nefes verin. Bunu birkaç kez yapın ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.”

Ayrıca “uyumuş” kol olarak da bilinen kol uyuşması yaşayanlara da bazı tavsiyelerde bulundu. Dr. Youn’a göre “birkaç kez kafanızı iki yana sallamayı” denemeniz gerekiyor. Doktor, “Bu boynunuzu gevşetecek ve kolunuzun hayata dönmesini sağlayacak” dedi.

Uyku tüyolarını paylaşan doktor sosyal medyada gündem oldu.? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

hidayetakin.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Reklam iletişim: hidayetakin651@gmail.com © 2021 künye

Hidayet Akın - Tüm Hakları Saklıdır